Disclaimer: This is a user generated content submitted by a member of the WriteUpCafe Community. The views and writings here reflect that of the author and not of WriteUpCafe. If you have any complaints regarding this post kindly report it to us.

 رستریکت اینستاگرام چیست؟

رستریکت اینستاگرام قابلیتی است که اینستاگرام برای مقابله با توهین کاربران اینستاگرام ارائه کرده است. با استفاده از این قابلیت به راحتی می توانید فعالیت اکانت های اینستاگرام را بدون بلاک یا آنفالو کردن، محدود کنید. قابلیت Instagram Restrict در زمان رونمایی سر و صدای زیادی به پا کرد و در حال حاضر یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین ویژگی ها بین مخاطبان اینستاگرام است. 

حال سؤالی که در ذهن تان ایجاد می شود این است، که وقتی شخصی را در اینستاگرام محدود می کنید به چه معناست؟ 

محدودیت اینستاگرام برای مقابله با محتوای توهین آمیز و قلدری کاربران در اینستاگرام ایجاد شده است. وقتی یک کاربری را در اینستاگرام محدود می کنید  کامنت های او از دید سایر کاربران پنهان می شود و فقط خود شخص می تواند پیامش را ببیند!

در رستریکت، اکانت محدود شده می تواند پروفایل شما را ببیند و برای پست های شما کامنت بگذارد، اما تمامی تعاملات او برای شما به صورت بی صدا نشان داده می شود و در صورت تایید برای سایر کاربران قابل مشاهده خواهد بود. در واقع این ابزار تکنیکی برای محافظت از پست ها در برابر کامنت های توهین آمیز است. این قابلیت برای کسانی که تعداد فالوورهای زیادی در اینستاگرام دارند و مدیریت کامنت ها سخت است، می تواند بسیار مفید باشد.

 

مزیت های قابلیت رستریکت اینستاگرام 

قابلیت رستریکت اینستاگرام نیز مانند دیگر قابلیت های این پلتفرم بسیار شگفت انگیز و خارق العاده است، به کمک این قابلیت شما می توانید با خیال راحت و بدون مزاحمت های افراد دردسر ساز در اینستاگرام فعالیت کنید. 

هنگامی که Restrict را برای یک حساب کاربری فعال می کنید، هیچ نوتیفیکیشنی از تعاملات او دریافت نمی کنید. تصور کنید صبح اول وقت یک اعلان حاوی جملات بی مزه بر روی گوشی خود دریافت کنید؛ گاهی اوقات این اقدام ممکن است برای کل روز تمرکز شما را بهم بریزد. اما با ریستریکت کردن اکانت شخصی که سابقه این نوع کامنت گذاری ها را دارد می توانید بدون هیچگونه بی احترامی برای همیشه از شر او خلاص شوید. 

برخی کامنت ها ممکن است به کسب و کار شما آسیب بزند؛ به عنوان  مثال یک مشتری سابق، مدام و بدون هیچ دلیل منطقی، در حال ایراد گرفتن از محصولات و یا خدمات شما است. از طرفی هم به دلیل اینکه جزء مشتریان قدیمی شما است نمی خواهید به وی بی احترامی کنید، اینجاست که رستریکت کردن به کمک تان می آید. با محدود کردن اکانت مربوطه، نظرات آن شخص برای دیگران قابل مشاهده نخواهد بود. 

مخفی کردن وضعیت آنلاین یکی از جذاب ترین ویژگی های محدودیت اینستاگرام می باشد؛ شاید بخواهید فقط برای تعداد معدودی وضعیت آنلاین خود را غیرفعال کنید. در این حالت می توانید اکانت مربوطه را محدود کنید تا آنلاین بدون تان برای او غیر فعال گردد. 

 

نحوه فعال سازی رستریکت اینستاگرام

گفتیم که رستریکت اینستاگرام یک ابزاری برای جلوگیری از ناامنی و ایجاد فضای امن برای فعالیت در اینستاگرام می باشد. با استفاده از 4 تکنیک رستریکت اینستاگرام را بر روی اکانت های مورد نظرتان اعمال کنید.

 فعال کردن رستریکت اکانت کاربر از تنظیمات اینستاگرام 

به منظور محدود کردن پیج های مزاحم در صفحه پروفایلتان وارد تنظیمات اینستاگرام شوید. 

در این قسمت بر روی گزینه Privacy کلیک کنید و در صفحه باز شده گزینه Restricted Accounts  را پیدا کنید. 

با کلیک بر روی گزینه ذکر شده به صفحه جدیدی منتقل می شوید در این صفحه با کلیک بر روی دکمه Continue می توانید فرایند Restricted را ادامه دهید. 

مجدداً در صفحه باز شده  در کادر جست و جویی که در صفحه ظاهر می شود اکانت مورد نظر خود را وارد کنید.  

بعد از یافتن پیج مربوطه روی گزینه Restrict مقابل نام کاربری کلیک کنید تا به لیست اکانت های محدود شده اضافه گردد. 

در این قسمت با کلیک بر روی unrestrict  که درمقابل اکانت نمایش داده می شود، می توانید محدودیت اکانت را لغو کنید.

 

رستریکت کردن کاربر در اینستاگرام در کامنت

اگر می خواهید کامنت یک کاربر برای سایر مخاطبان تان در اینستاگرام قابل نمایش نباشد،  کافیست بر روی کامنت شخص مورد نظر را انتخاب کنید  سپس در بالای صفحه بر روی آیکون علامت تعجب کلیک کنید. 

در صفحه باز شده 5 گزینه برای شما نمایش داده می شود: 

Report this comment

Mute account

Restrict account+

unfollow account

block account 

 از بین گزینه های موجود، Restrict account را انتخاب کنید؛ توجه داشته باشید account نام کاربری شخصی است که می خواهید او را  محدود کنید.

پس از انتخاب این گزینه پیامی مبنی بر  Restrict account نمایش داده می شود که  به شما می گوید فقط شما و اکانت محدود شده می توانید کامنت های جدیدی که این کاربر برای پست های شما می گذارد را ببینید. 

اکنون  روی دکمه Dismiss کلیک کنید تا محدودیت فعال شود.

 

برای خواندن ادامه این مطلب به سایت دیجی فالوور مقاله رستریکت اینستاگرام مراجعه کنید

Login

Welcome to WriteUpCafe Community

Join our community to engage with fellow bloggers and increase the visibility of your blog.
Join WriteUpCafe