1. SEO

آموزش آپدیت وردپرس بصورت دستی و خودکار

Disclaimer: This is a user generated content submitted by a member of the WriteUpCafe Community. The views and writings here reflect that of the author and not of WriteUpCafe. If you have any complaints regarding this post kindly report it to us.

یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام راه اندازی سایت باید در نظر داشته باشید، افزایش امنیت وب سایت می باشد. آمارها نشان داده است که اکثر وب سایت هایی که مورد هک قرار گرفته اند، به دلیل عدم آپدیت هسته وردپرس و همچنین برنامه های وردپرس صورت گرفته است. یکی از ساده ترین روش های امنیتی که می توانید به افزایش عملکرد و امنیت سایت خود کمک کنید، آپدیت وردپرس می باشد. در واقع شما باید همیشه و در همه حال از آخرین نسخه وردپرس استفاده کنید، زیرا با بروزرسانی وردپرس ، امکانات امنیتی بیشتری به وردپرس شما اضافه می شود. به دلیل اهمیت این موضوع، ما در این مطلب قصد داریم آموزش آپدیت دستی وردپرس و آپدیت خودکار وردپرس را در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

آپدیت وردپرس

روش بروزرسانی وردپرس

هر قسمت از وب سایت وردپرس شما، از افزونه ها گرفته تا قالب ها و تا نرم افزارهای اصلی، تمامی آنها باید به روز نگه داشته شوند. به‌ روزرسانی فایل ‌های اصلی می‌ تواند به بهبود عملکرد، سرعت، سازگاری و از مهم ‌تر امنیت سایت شما کمک کند. وردپرس به صورت دوره‌ای به‌ روزرسانی ‌های نسخه اصلی و همچنین نسخه‌ های نگهداری و به ‌روزرسانی‌ های امنیتی را منتشر می ‌کند. هر یک از این نسخه ها ممکن است شامل بهبودها، رفع اشکالات و رفع آسیب پذیری های امنیتی مهم تر باشد.

تحقیقات امنیتی نشان می ‌دهد که اکثر وب‌سایت ‌های وردپرسی که هک می‌ شوند به دلیل هسته، افزونه‌ها و یا قالب وردپرس قدیمی می باشند. وردپرس به طور فعال توسط توسعه دهندگان از سراسر جهان نگهداری می شود. این توسعه دهندگان باگ ها را پیدا کرده و در بروزرسانی های جدید برطرف می کنند. سپس تغییرات اعمال شده را در نسخه جدید ارائه می دهند. وردپرس از روش های مختلفی بروز می شود، بنابراین اگر با نحوه آپدیت وردپرس آشنا نیستید، کافیست این مطلب را تا انتها مشاهده کنید.

آموزش بروزرسانی وردپرس

همانطور که اشاره شد؛ روش های مختلفی برای آپدیت وردپرس وجود دارد که در ادامه آنها را به شما توضیح می دهیم. با ما همراه باشید.

1-  آموزش آپدیت وردپرس به صورت دستی از طریق پیشخوان

یکی از بهترین روش هایی که می توانید اقدام به بروزرسانی وردپرس نمائید، آپدیت خودکار وردپرس می باشد. با کمک این روش شما تنها با استفاده از یک کلیک می توانید وردپرس را به آخرین نسخه ارتقاء دهید. برای انجام اینکار، در ابتدا وارد پیشخوان وردپرس خود شوید و سپس روی گزینه “بروزرسانی ها” کلیک کنید.

در این صفحه اگر نسخه جدید وردپرس ارائه شده باشد به شما نشان می دهد. سپس در این صفحه اگر نسخه وردپرس شما قدیمی باشد، پیغامی به شما نشان می دهد که کافیست روی لینک “لطفاً بروزرسانی کنید” کلیک کنید و بعد از آن بایک صفحه روبه رو می شوید که باید روی دکمه “اکنون بروزرسانی کن” کلیک نمائید تا وردپرس شما به اخرین نسخه بروز شود.  در صورتی که شما با تصویری همانند زیر مواجه شدید، یعنی شما در حال حاضر از آخرین نسخه وردپرس در حال استفاده کردن می باشید و نیازی به بروزرسانی وردپرس ندارید.

آپدیت دستی وردپرس

2- آپدیت وردپرس از طریق هاست FTP

اگر به دلایلی نمی توانید وارد پیشخوان وردپرس خود شوید یا با مشکل مجوز مواجه شدید، می از طریق هاست اقدام به آپدیت وردپرس نمائید. برای انجام اینکار مراحل زیر را دنبال کنید:

در ابتدا آخرین نسخه وردپرس را از سایت اصلی آن دانلود کنید و سپس فایل دانلود شده را از حالت فشرده خارج نمائید. در مرحله بعدی از طریق FTP وارد حساب کاربری خود شوید. سپس به پوشه روت سایت خود مراجعه کنید و پس از آن وارد پوشه wp-content شوید.

آپدیت خودکار وردپرس

حال روی پوشه plugins کلیک راست کرده و نام آن را به “plugins.hold” تغییر دهید. این کار به صورت موقت تمام افزونه های شما را غیرفعال می کند. سپس پوشه های wp-includes و wp-admin را حذف کنید.

آموزش آپدیت وردپرس به صورت دستی

در مرحله بعدی پوشه‌های wp-includes و wp-admin جدید را از فایل زیپ که قبلا استخراج کرده‌اید، آپلود کنید. فایل های جداگانه را از پوشه wp-content جدید به پوشه wp-content موجود خود آپلود کنید. با این کار فایل های موجود بازنویسی می شوند. فقط فایل هایی را در پوشه wp-content موجود خود حذف کنید که توسط فایل های جدید رونویسی می شوند.

بروزرسانی دستی وردپرس

سپس همه فایل ‌های جدید را در پوشه public_html خود آپلود کنید. پس از آن؛ نام فایل “plugins.hold” را به “plugins” تغییر دهید. پس از آن وردپرس برای شما آپدیت خواهد شد. حال می توانید وارد پیشخوان خود شوید.

3- بروزرسانی دستی وردپرس از طریق سی پنل

همچنین شما مکی توانید از طریق هاست سی پنل خود اقدام به آپدیت خودکار وردپرس نمائید. در واقع برای اینکار شما باید کدی را به فایل wp-config.php اضافه کنید.

در ابتدا وارد حساب خود در سی پنل شوید و بعد از آن به پوشه File Manager مراجعه کنید.

بروزرسانی وردپرس

حال روی پوشه public_html کلیک کنید. سپس وارد پوشه wp-config.php شوید. پس از آن روی دکمه Edit در نوار ابزار بالا کلیک نمائید.

نحوه آپدیت وردپرس

پس از اینکه وارد صفحه ویرایشگر فایل شدید، کافیست کد زیر را به آن اضافه نمائید:

define('WP_AUTO_UPDATE_CORE', true);

در نهایت روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

منبع: hubspot

0

Login

Welcome to WriteUpCafe Community

Join our community to engage with fellow bloggers and increase the visibility of your blog.
Join WriteUpCafe