1. SEO

آموزش نحوه تغییر و بازیابی رمز عبور (پسورد) ورود به پنل مدیریت وردپرس

Disclaimer: This is a user generated content submitted by a member of the WriteUpCafe Community. The views and writings here reflect that of the author and not of WriteUpCafe. If you have any complaints regarding this post kindly report it to us.

برای اینکه بتوانید وارد پنل مدیریتی خود در سایت شوید، نیاز به رمزعبور خواهید داشت، فراموشی رمز عبور وردپرس می تواند به معنای از دست رفتن کنترل سایت شما باشد. اگر شما رمز عبور خود را فراموش کرده باشید، لینکی به نام فراموشی رمز عبور در صفحه ورود به وردپرس وجود دارد که می توانید از طریق آن اقدام به ایجاد رمز عبور جدید نمائید، اما در برخی از مواقع ممکن است با کلیک بر روی لینک، هیچ گونه پیامی برای ایمیل شما ارسال نشود، در این صورت باید به صورت دستی اقدام به بازیابی پسورد وردپرس خود کنید. به همین منظور ما در این مطلب قصد داریم نحوه تغییر رمز ورود وردپرس و بازگردانی رمز ورود به وردپرس را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

تغییر رمز ورود وردپرس

آموزش عوض کردن کلمه عبور مدیریت وردپرس

تغییر رمز عبور وردپرس کار چندان پیچیده ای نیست. در واقع؛ این اغلب یکی از هوشمندانه ترین کارهایی است که می توانید برای افزایش امنیت سایت خود انجام دهید، به خصوص اگر از رمزهای عبور در چندین پلتفرم استفاده مجدد می کنید، به روز رسانی های دوره ای شانس شما را برای دسترسی شخص دیگری به حساب های شما کاهش می دهد. روش های مختلفی برای تغییر رمز پنل مدیریت وردپرس وجود دارد که در ادامه مطلب آنها را به شما معرفی خواهیم کرد.

1- تغییر رمز ورود وردپرس از طریق فراموشی رمز عبور

هر وب سایت وردپرسی دارای یک صفحه ورود به سیستم می باشد، حتی اگر شما تنها کاربر ثبت نام شده برای کل سایت باشید. صفحه ورود وردپرس همانند تصویر زیر می باشد:

تغییر رمز ورود وردپرس از طریق فراموشی رمز عبور

حال در این صفحه شما با دو فیلد نام کاربری و رمز عبور مواجه خواهید شد که برای ورود به پنل باید آنها را وارد کنید، در غیر این صورت شما نمی توانید دسترسی به پیشخوان وردپرس خود داشته باشید. از آنجایی که در حال خواندن این مطلب هستید، به احتمال خیلی زیاد رمز عبور خود را فراموش کرده اید، بنابراین اولین حرکت شما باید این باشد که روی گزینه  “رمزعبورتان را گم کرده اید؟” کلیک نمائید.

در مرحله بعد، وردپرس از شما می خواهد که نام کاربری یا ایمیل مرتبط با حساب خود را وارد کنید. ادامه دهید و این کار را انجام دهید، سپس بر روی دکمه دریافت رمز عبور جدید کلیک نمائید.

سپس وردپرس یک ایمیل برای شما ارسال می کند که به شما اطلاع می دهد که شخصی درخواست بازگردانی رمز ورود به وردپرس شما را داده است. حال شما باید روی لینکی که برای شما ارسال شده است، کلیک کنید. سپس یک صفحه جدید برای شما باز می شود که شما می توانید در این صفحه یک رمز عبور جدید ایجاد نمائید. همچنین شما می توانید از رمزعبوری که خود وردپرس به شما می دهد هم استفاده کنید. توصیه ما این است که از رمز عبوری که وردپرس پیشنهاد می دهد استفاده کنید، زیرا قدرتمند تر می باشد.

بازیابی پسورد وردپرس

در نهایت، پس از انتخاب رمز عبور، دکمه “ریست وردپرس” را انتخاب کنید. سپس، اگر همه چیز به خوبی پیش رفت، یک پیام تأیید را مشاهده خواهید کرد. پس از آن می توانید به سادگی وارد پنل مدیریتی خود شوید.

2- تغییر رمز وردپرس از داشبورد

اگر شما می ‌توانید بدون هیچ مشکلی وارد داشبورد وردپرس خود شوید، می ‌توانید بدون نیاز به استفاده از ایمیل، اقدام به تغییر رمز ورود به پیشخوان وردپرس خود نمائید. همچنین این روش بسیار ساده است و شما می توانید در مدت زمان بسیار کم رمزعبور خود را تغییر دهید.

برای انجام اینکار، در ابتدا وارد پیشخوان وردپرس خود شوید و سپس از بخش “کاربران” روی گزینه “شناسنامه” کلیک کنید. این بخش شامل تمام اطلاعات مرتبط با حساب کاربری شما، از نام کامل گرفته تا نام کاربری، ایمیل و حتی تصویر نمایه شما می باشد. مهم تر از همه، وقتی شما صفحه را به سمت پایین اسکرول می کنید،با بخشی به نام ” مدیریت حساب” مواجه می شوید که در آن می توانید رمز عبور وردپرس خود را تغییر دهید، حتی اگر رمز فعلی را به خاطر ندارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی دکمه “ رمز تازه”  کلیک کنید.

تغییر رمز وردپرس از داشبورد

وقتی این کار را انجام می دهید، وردپرس یک رمز عبور امن برای شما ایجاد می کند. با این حال، می توانید آن رمز عبور را حذف کرده و هر رمزی را که خودتان می خواهید وارد نمائید. رمزعبوری که خود وردپرس برای شما ایجاد می کند ( همانند تصویر زیر) بسیار قدرتمند می باشد، بنابراین در صورت تمایل می توانید از آن برای عوض کردن کلمه عبور مدیریت وردپرس استفاده کنید.

فراموشی رمز عبور وردپرس

در نهایت بعد از اینکه رمزعبور خود را ایجاد کردید، از انتهای صفحه روی دکمه “بروزرسانی شناسنامه” کلیک نمائید.

3- تغییر رمز عبور وردپرس از طریق دیتابیس

یکی دیگر از روش های تغییر رمز، تغییر رمز ورود از طریق phpMyAdmin می باشد. این روش کاملاً با دو روش اول متفاوت است و فقط در صورتی باید از آن استفاده کنید که به ایمیل و پیشخوان وردپرس خود دسترسی ندارید. هر زمان که تغییری در وردپرس ایجاد می کنید، پلتفرم آن اطلاعات را در پایگاه داده سایت شما ذخیره می کند. حال در پایگاه داده خود، می‌ توانید هر مقدار را در سایت خود پیدا کنید، از جمله رمزهای عبور حساب خود و دیگران. البته وردپرس آن اطلاعات را نیز رمزگذاری می کند. ویرایش پایگاه داده وردپرس یک فرآیند بسیار حساسی می باشد که اگر اشتباهی در آن رخ دهد می تواند باعث آسیب دیدن سایت شما شود.

نکته: قبل از اینکه هرگونه تغییری در پایگاه داده وردپرس خود ایجاد کنید، حتماً یک نسخه پشتیبان از تمامی بخش های مختلف سایت خود تهیه کنید تا در صورت بروز هر گونه مشکل، اطلاعات سایت شما حفظ شود.

در بیشتر موارد، ارائه دهنده میزبانی وب شما از طریق کنترل پنل دسترسی به پایگاه داده را برای شما فراهم می کند. به عنوان مثال، اگر از کنترل پنل سی پنل استفاده می کنید، بخشی به نام پایگاه داده را مشاهده خواهید کرد. در ادامه شما را با تغییر رمز عبور وردپرس از هاست آشنا می کنیم.

ابتدا باید وارد کنترل پنل حساب میزبانی وردپرس خود شوید. پس از آن در قسمت Databases بر روی گزینه phpMyAdmin کلیک کنید.

تغییر رمز عبور وردپرس از طریق دیتابیس

phpMyAdmin ابزار قدرتمندی است که شما را قادر می سازد تا پایگاه داده های خود را مشاهده کرده و با استفاده از یک رابط کاربری ساده با آنها تعامل داشته باشید. وقتی به آن دسترسی پیدا کردید، لیستی از تمام پایگاه های داده خود را در سمت چپ صفحه مشاهده خواهید کرد:

بازگردانی رمز ورود به وردپرس

در مثال بالا، ما از یک حساب میزبانی واحد برای چندین سایت وردپرس استفاده می کنیم، به همین دلیل است که شما موارد زیادی را در آن لیست مشاهده نمی کنید. در صفحه بعدی، تمام جداول تشکیل دهنده پایگاه داده شما را در سمت راست مشاهده خواهید کرد. به عنوان مثال، جداول برای نظرات، پست ها و حتی کاربران سایت شما وجود دارد، چیزی شبیه به تصویر زیر:

بازگردانی رمز ورود به وردپرس

پس از آن، لیست جداول در پایگاه داده وردپرس خود را مشاهده خواهید کرد. شما باید به دنبال جدول wp_users در این لیست بگردید و روی پیوند “Browse” در کنار آن کلیک کنید.

عوض کردن کلمه عبور مدیریت وردپرس

با این کار لیستی از تمام کاربران سایت وردپرسی شما نشان داده می شود. در این صفحه باید بر روی لینک ویرایش در کنار حساب کاربری خود کلیک کنید.

عوض کردن کلمه عبور مدیریت وردپرس

سپس PhpMyAdmin فرمی را با تمام فیلدهای اطلاعات کاربر به شما نشان می دهد. حال شما باید مقدار موجود در قسمت user_pass را حذف کرده و رمز عبور جدید خود را جایگزین آن کنید. بعد از آن در زیر ستون تابع، MD5  را از منوی کشویی انتخاب کنید و روی دکمه Go کلیک نمائید.

تغییر رمز ورود وردپرس

پس از آن شما با موفقیت اقدام به تغییر رمز وردپرس در سی پنل خود کرده اید.

جمع بندی: اموزش تغییر پسورد وردپرس

بازیابی پسورد وردپرس  و یا بازگردانی رمز ورود به وردپرس کار چندان پیچیده ای نیست. با این حال، این فرآیند اغلب مستلزم دسترسی شما به ایمیلی است که هنگام ثبت نام استفاده کرده اید. حال اگر شما به هرطریقی به ایمیل خود دسترسی ندارید، وردپرس این امکان را به شما می دهد تا از طریق پیشخوان و یا هاست اقدام به عوض کردن کلمه عبور مدیریت وردپرس نمائید. ما در این مطلب نحوه تغییر رمز ورود وردپرس را با استفاده از 3 روش مختلف به شما عزیزان آموزش دادیم. امیدوارم این مطلب مورد رضایت شما قرار گرفته باشد.

منبع: hostinger

Login

Welcome to WriteUpCafe Community

Join our community to engage with fellow bloggers and increase the visibility of your blog.
Join WriteUpCafe