Disclaimer: This is a user generated content submitted by a member of the WriteUpCafe Community. The views and writings here reflect that of the author and not of WriteUpCafe. If you have any complaints regarding this post kindly report it to us.

شاید شما هم زنگ درب خانه‌های قدیمی را به یاد داشته باشید. مراجعین با فشردن شاسی زنگ به ساکنین خانه اطلاع می‌دادند که کسی پشت درب خانه منتظر آن‌هاست اما تا زمان باز کردن درب ورودی، نمی‌توانستند از هویت فرد پشت درب و دلیل مراجعه وی مطلع شوند. در طی زمان، زنگ ساده درب به قابلیت انتقال صدا و سپس انتقال تصویر مجهز شد تا ساکنین خانه بتوانند بدون مراجعه به جلوی درب با مراجعین گفتگو کنند و در صورت لزوم درب ورودی را برای آن‌ها باز کنند. با معرفی آیفوت تصویری تحت شبکه همراه باشید.

 

 

آیفون تحت شبکه چیست؟

 آیفون‌ها یا در بازکن‌های تصویری نوعی از در بازکن هستند که در مجموعه‌های مسکونی یا تجاری نصب می‌شوند تا تامین‌کننده زنگ درب، مکالمه و بازکننده آن باشند و علاوه بر انتقال صدا، تصویر را نیز به مانیتور داخل ساختمان منتقل کنند. همانطور که از نام این محصولات پیدا است، مهم‌ترین مشخصه آن‌ها تصویری بودن این دربازکن‌ها است به این معنی که شخص می‌تواند فرد پشت در را ببیند و تنها اگر طرف مقابل را بشناسد و مایل به ملاقات وی باشد در را بر روی او، باز کند. این موضوع علاوه بر آسایش و راحتی مشتریان به امنیت ساختمان و ساکنین آن نیز کمک می‌کند. اینگونه آیفون‌ها از لحاظ صفحه نمایش به دو نوع با صفحه نمایش سیاه‌سفید و صفحه نمایش رنگی تقسیم می‌شوند که هر دو نوع آن‌ها در سایزهای متنوعی تولید شده‌اند.

آیفون‌های تصویری تحت شبکه یا آیفون‌های تصویری ip دار نوعی از همان آیفون‌های تصویری هستند که حداکثر امنیت را برای مکانی که در آن نصب شده، فراهم می‌کنند. با وجود چنین ابزار نظارتی که امکان پشتیبانی پلتفرم‌های صوتی و تصویری را دارد مردم کاملا در آرامش هستند. سیستم آیفون تحت شبکه توانایی ارسال تماس‌های داخلی به تلفن‌های هوشمند را دارد. هنگامی که از هر آیفون تصویری سیگنالی ارسال می‌شود، ابتدا مانیتور داخل واحد فراخوانی می‌شود و اگر به این سیگنال پاسخی داده نشود، تماس به تلفن‌های همراه یا سیستم‌های منتخب منتقل خواهد شد. از آنجا که این آیفون‌ها دارای آی‌پی منحصر به فرد یا همان آدرس هستند، کاملا قابلیت کنترل شدن از راه دور را دارند. از امکانات دیگر این سیستم میتوان: کیفیت بالای تصویر گرفتن، تغذیه همه مانیتورها از پنل، ضبط پیام ویدیوئی و راه اندازی اپلیکیشن موبایل برای نظارت و دسترسی به مانیتور و پنل‌ها نام برد.

 


 

مزایای آیفون تصویری تحت شبکه

همانطور که می‌دانید برای سیم کشی آیفون‌های تصویری مجتمع‌های بزرگ، هزینه بسیار بالایی باید صرف شود. این درحالی است که با استفاده از آیفون تصویری تحت شبکه، به راحتی می‌توان با یک خط کابل شبکه CAT 5E و یا ترجیحا CAT 6 تا هر تعداد واحد مورد نظر را نصب و اجرا کرد. برای محیط‌های پرنویز از نوع شیلد دار و در غیر این صورت از نوع بدون شیلد استفاده می‌شود. این نوع از آیفون‌ها دارای سیستمی کاملا دیجیتالی، با انتقال داده پایدار و ایمن هستند و منبع تغذیه آن‌ها از نوع POE می‌باشد. از مهم‌ترین کاربردهای آیفون تصویری تحت شبکه این است که امکان وجود فاصله زیاد بین محل استقرار کاربر تا درب ورود وجود دارد و کاربران با این روش می‌توانند با استفاده از اینترنت فعال، از مزایای سیستم بی‌سیم بهره‌مند شوند.

این دستگاه‌ها عموما در برابر آب و گرد و غبار نفوذ ناپذیرند و به همین علت برای نصب در هر نوع شرایط آب و هوایی و همچنین نصب در داخل و خارج ساختمان مناسب هستند. همچنین این نوع از آیفون‌های تصویری قابلیت یکپارچه شدن با سیستم تلفنی را دارند و از این طریق امکان ارتباط دو طرفه با تلفن تحت شبکه و تلفن نرم افزاری را فراهم می‌کنند. با استفاده از این دستگاه می‌توان به صورت ریموت درب را با استفاده از فشردن یک کلید ساده باز کرد. از جمله امکانات و مزایای دیگر استفاده از آیفون تصویری تحت شبکه، ثبت عکس به صورت فوری و همچنین ضبط ویدیو می‌باشد. علاوه بر آن این آیفون‌ها از قابلیت‌های دیگری چون پشتیبانی از چندین کاربر، پشتیبانی از هر دو سیستم عامل ios و اندروید و دید در شب برخوردار هستند.

Login

Welcome to WriteUpCafe Community

Join our community to engage with fellow bloggers and increase the visibility of your blog.
Join WriteUpCafe