1. Cities

تحصیل در اروپا

Disclaimer: This is a user generated content submitted by a member of the WriteUpCafe Community. The views and writings here reflect that of the author and not of WriteUpCafe. If you have any complaints regarding this post kindly report it to us.

شرایط مهاجرت به اروپا از طریق تحصیل

اروپا به عنوان دومین قاره کوچک جهان شناخته می شود که در نیمکره شمالی زمین قرار دارد. این قاره دارای 540 کشور است. کشورهای اروپایی از لحاظ اقتصادی از دیگر کشورهای دنیا برتر هستند و تکنولوژی های نوین آنها زبان زد خاص و عام است.

پیشرفت هایی که در این کشورها صورت گرفته است در طی سالیان متمادی به دلیل دانش و علم بالا در زمینه علم و فناوری می باشد. دانشگاه های مختلفی در کشورهای اروپایی وجود دارد که خدمات برتری را به دانشجویان ارائه می دهند و دانشجویان می توانند با تحصیل رایگان در اروپا به مقاصدی که دارند دست پیدا کنند.

دانشجویان همچنین می توانند در زمینه کسب و کار شرایط مناسبی را برای آینده شغلی خود مهیا نمایند. کشورهایی که در این قاره خدمات رایگان و ارزانی برای دانشجویان ارائه می دهند بسیار زیاد هستند.

تحصیل در کشورهایی اروپایی برای تمامی شهروندان اتحادیه اروپا ممکن است و دانشجویانی که در خارج از اتحادیه اروپا هستند نیز می توانند در بعضی از دانشگاه های اروپا به صورت رایگان تحصیلات خود را ادامه دهند. کشورهایی مانند آلمان و نروژ بدون اینکه توجهی به ملیت داشته باشند، شرایط تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم آورده اند.

چرا تحصیل در اروپا ؟

فرانسه یا آلمان؟ ترکیه یا ایتالیا؟ انتخاب‌ها بی‌شمارند. از دانشگاه‌های تحقیقاتی رتبه بالا گرفته تا کالج‌های حرفه‌ای کوچکتر. دوره‌های تحصیلی اروپایی، موقعیت های جدیدی را برای شما به ارمغان می‌آورند و آموزشی را ارائه می‌کنند که برای تمام کارفرمایان دنیا از ارزش و جایگاه بالایی برخوردار است.

مهم نیست در کجا تحصیل کنید. تنها یک سفر کوتاه با قطار یا هواپیما، شما را به کشورها و فرهنگ‌های اروپا منتقل می‌کند. تحصیل در اروپا این امکان را به شما می‌دهد تا زمانی که مشغول به تحصیل هستید، دنیا را بگردید. اروپا یکی از قدیمی‌ترین قاره‌های جهان است که هریک از کشورهای آن دارای تاریخ و فرهنگ منحصر به فرد خود است. در اروپا همواره جدا از تحصیل، موقعیت‌های اکتشافی جذابی برای شما فراهم خواهد بود.

مدارک دانشگاهی اروپایی از ارزش بالایی برخوردارند و هزینه‌های تحصیل و زندگی نیز بسیار منطقی هستند. علاوه بر این، بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی نیز به طور گسترده‌ای فراهم است. چرا که امر آموزش در تمام کشورهای اروپایی از اهمیت بالایی برخوردار است.

بیشتر بخوانید: بورسیه تحصیلی آلمان

هزینه تحصیل در اروپا

هزینه تحصیل در اروپا به کشور و شهر مورد نظر شما بستگی دارد. اما این هزینه با توجه به سطح کیفیت آموزش بالایی که در دانشگاه‌های اروپا ارائه می‌شود، بسیار اقتصادی است. با این حال، توجه داشته باشید که هزینه تحصیل در رشته پزشکی و برخی از رشته‌های مهندسی در اروپا بیشتر از سایر رشته‌ها است. در بیشتر مواقع نیز اگر به زبان کشور مورد نظر خود تحصیل کنید، هزینه تحصیل شما رایگان خواهد بود. کشور آلمان بارزترین مثال در این خصوص است.

بهترین دانشگاه های اروپا

با توجه به آخرین رتبه بندی دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰، بریتانیا با چهار دانشگاه در بین  ۱۰ دانشگاه برتر جهان و ۱۸ دانشگاه در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان، همچنان پرچم دار اروپا است. در این میان، دانشگاه آکسفورد در جایگاه چهارم جهان قرار دارد. دانشگاه کمبریج نیز با اختلاف کم در جایگاه هفتم قرار گرفته است.

دو دانشگاه سوئیس نیز در بین ۲۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. مؤسسه فناوری فدرال زوریخ در جایگاه ششم و مؤسسه پلی‌تکنیک فدرال لوزان در جایگاه هجدهم. دیگر دانشگاه‌های برتر اروپا: دانشگاه پی‌اس‌ال (PSL) فرانسه (رتبه ۵۳ جهان) و پلی‌تکنیک پاریس (رتبه ۶۰). دانشگاه فناوری دلفت هلند (رتبه ۵۰). دانشگاه کپنهاگ دانمارک (رتبه ۷۲). دانشگاه فنی مونیخ آلمان (رتبه ۵۵).

آیا دانشجو در زمان تحصیل رایگان حق کارکردن دارد؟

بسیاری از کشورها از جمله کشورهای اروپایی به دانشجویان غیر بومی اجازه کار میدهند و تفاوتی ندارد که دانشجو بصورت رایگان تحصیل میکند یا شهریه بپردازد، در هر صورت طبق ساعات مشخصی اجازه کار کردن نیمه وقت ( مقطع لیسانس و کارشناسی ارشد) و تمام وقت (مقطع دکتری) خواهند داشت.

۴. آیا پس از تحصیل رایگان امکان اقامت وجود دارد؟

پس از تحصیل رایگان، طبق قوانین کشوری که درآن هستید،  مهلتی برای پیدا کردن کار خواهید داشت ،در صورت پیدا کردن کار واجد شرایط دیافت اقامت دائم اروپا هستید. اجازه اقامت دائم را می توان بعد از 5 سال اقامت قانونی و کار در کشور عضو میزبان اتحادیه اروپا به عنوان دارنده کارت آبی اتحادیه اروپا دریافت کرد.

۵. آیا بدون مدرک زبان میتوان در اروپا تحصیل کرد؟

ارائه مدرک زبان بطور کلی از الزامات دانشگاه هاست نه کشورها!! بر همین اساس بر خی از دانشگاه های دولتی و خصوص در کشورهای اروپایی از جمله اسپانیا، ایتالیا، فرانسه و … امکان دریافت پذیرش بدون ارائه مدرک زبان رسمی دارند این مسئله کاملا به سیاست های هر دانشگاه در جذب دانشجو مربوط است.

۶. کدام کشور بهترین دانشگاه ها را دارد؟

بیش از 40 درصد از برترین دانشگاه های جهان در اروپا واقع شده اند. دانشگاه آکسفورد در انگلستان برای چهارمین سال متوالی رتبه اول را در بین برترین دانشگاه های جهان کسب کرده است. تقریبا یک چهارم از 200 دانشگاه برتر جهان در کشور انگلستان مستقر هستند. پس از بریتانیا، کشور آلمان با داشتن 45 مرکز آموزشی با رتبه عالی جهاتی فرصت های عالی تحصیل و تحقیق را برای دانشجویان بین المللی ارائه میدهد. کشورهای اسپانیا، ایتالیا و فرانسه نیز دارای  دانشگاه هایی با رتبه عالی در سطح جهان می باشند.

 

 

0

Login

Welcome to WriteUpCafe Community

Join our community to engage with fellow bloggers and increase the visibility of your blog.
Join WriteUpCafe