1. Work

زود جوش خوردن ایمپلنت

Disclaimer: This is a user generated content submitted by a member of the WriteUpCafe Community. The views and writings here reflect that of the author and not of WriteUpCafe. If you have any complaints regarding this post kindly report it to us.

زود جوش خوردن ایمپلنت

بی دندانی در دنیا افراد زیادی را آزار می دهد زیرا دارای معایب بسیار زیادی است و بر سلامتی و ظاهر شما تاثیر می گذارد. این بیماری علاوه بر ظاهر اعتماد به نفس شما را نیز تحت تاثیر خود قرار می دهد و در روند زندگی معمولی افراد اختلال ایجاد می کند. به همین علت برای این بیماری درمان های متفاوتی ارائه شده که در این مقاله قصد داریم به بررسی عوامل زود جوش خوردن ایمپلنت بپردازیم.

ایمپلنت دندان را می توان بهترین درمان برای بی دندانی نامید. این درمان نسبت به دیگر درمان هایی که برای این بیماری ارائه شده است مزایای بیشتری دارد علاوه بر این موارد می توان گفت عملکرد آن بسیار شبیه به دندان های طبیعی است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه محاسبه قیمت ایمپلنت می توانید ویدیو زیر را تماشا کنید.

فیلم قیمت ایمپلنت دندان

طول درمان ایمپلنت

در درمان ایمپلنت دندان محصولی به نام پایه ایمپلنت یا همان فیکسچر توسط پزشک متخصص درون استخوان فک قرار می گیرد. وظیفه این محصول همانند ریشه دندان ها است و استحکام دیگر بخش های این درمان را حفظ می کند. به صورت ساده می توان گفت این استحکام حاصل جوش خوردن پایه ایمپلنت با استخوان می باشد.

در حقیقت فرآیندی که در بالا گفته شد زمان بر می باشد این زمان در افراد متفاوت می تواند مختلف باشد و چیز نزدیک به 3 الی 6 ماه طول خواهد کشید. که باعث بالا رفتن طول درمان ایمپلنت می شود. به همین دلیل نیز در این مقاله قصد داریم روش های زود  جوش خوردن ایمپلنت دندان را بررسی کنیم.

زود جوش خوردن ایمپلنت دندان

همانطور که گفته شد زود جوش خوردن ایمپلنت با استخوان فک می تواند طول درمان را کاهش دهد و به همین دلیل شما از این درمان تجربه بهتری را بدست آورید. اما باید گفت موارد بسیار زیادی می توانند بر روی این مورد تاثیر بگذارند که ما به بررسی بخشی از آنها می پردازیم.

کیفیت برند ایمپلنت

همانطور که در بالا نیز گفته شد به علت محبوبیت این درمان برند های متفاوتی در دنیا مشغول به ساخت ایمپلنت های دندانی می باشند. کیفیت این برند ها و میزان تکنولوژیی که در ساخت آنها مورد استفاده قرار می گیرد یکسان نمی باشد و کیفیت ایمپلنت سوئیسی یا کره ای با یکدیگر متفاوت می باشد.

باید گفت میزان کیفیت هر برند تاثیر مستقیمی در مدت زمان مورد نیاز برای جوش خوردن آن با استخوان فک دارد. به صورت ساده هرچه کیفیت برند مورد استفاده شما بالاتر باشد زمان مورد نیاز برای جوش خوردن آن نیز کمتر است.

سطوح پایه ایمپلنت ها

هر برند ایمپلنت سازی برای سطوح خارجی پایه ایمپلنت خود، سطح خاص را در نظر می گیرد. اما بهتر است بدانید برخی از برند های با کیفیت دنیا که دارای تکنولوژی بسیار بالایی هستند از سطوح خاصی برای پایه ایمپلنت ها استفاده می کنند.

این سطوح در حقیقت خاصیت آب دوستی دارند یعنی پس از قرار گرفتن در استخوان فک باعث جذب بیشتر خون به اطراف پایه ایمپلنت می شوند.  این موارد باعث می شود تا مواد معدنی مورد نیاز برای ترمیم و استخوان سازی سریعتر در دسترس باشد و این فرآیند مدت زمان کمتری را نیاز داشته باشد و ایمپلنت سوئیسی یا آمریکایی بالاترین تکنولوژی را در این سطوح دارا می باشند.

استفاده از انواع ایمپلنت

ایمپلنت دندان در طی این سال ها تکامل های زیادی کرده است و برای اینکه افراد بیشتری بتوانند از آن بهرمند شوند انواع متفاوتی از آن ارائه شده است. می توان گفت در برخی از این انواع زمان بهبودی کاسته می شود برای مثال می توان گفت در ایمپلنت دیجیتال طول درمان کمتر است.

دکتر و تجهیزات مورد استفاده

دکتر متخصص و تجهیزات مورد استفاده او یکی دیگر از مواردی است که می تواند بر زود جوش خوردن ایمپلنت با استخوان فک تاثیر بگذارد. به صورت ساده باید گفت هر چه دکتر از دانش بیشتری برخوردار باشد و از تجهیزات جدید تری استفاده کند زمان مورد نیاز برای جوش خوردن ایمپلنت کمتر است.

موارد موثر بر زود جوش خوردن ایمپلنت

در بالا موارد مختلفی گفته شد که در مدت زمان جوش خوردن ایمپلنت موثر بوده است. اما بیمار به صورت مستقیم در آنها نقشی نداشته. ما در این قسمت قصد داریم مواردی را بگوییم که بیماران با رعایت آنها بتوانند مدت زمان جوش خوردن ایمپلنت خود را کاهش دهند.

تاثیر مصرف پروتئین در زود جوش خوردن ایمپلنت

همانطور که تمام ما می دانیم مصرف کلسیم می تواند به استخوان سازی کمک بسیار زیادی کند. اما جالب است که بدانید کلسیم در بدن با کمک پروتئین جذب می شود به همین دلیل نیز شما برای زود جوش خوردن ایمپلنت خود به پروتئین نیز نیاز دارید. از طرفی پروتئین ها کمک بسیار زیادی به ساخت بافت های جدید می کنند که بسیار برای شما بعد از ایمپلنت مفید است.

رعایت مراقبت های بعد از ایمپلنت

همه درمان ها دارای مراقبت های مخصوص به خود می باشند که باید آنها را رعایت کرد. این مراقبت ها می توانند کمک بسیار زیادی به روند درمان کنند. در نهایت این مراقبت ها باعث تجربه بهتر شما از این درمان خواهند شد و بر طول درمان تاثیر گذار است.

پس بهتر است پس از انجام این درمان به تجویز های پزشک خود با دقت عمل کنید. از طرفی نیز مراقبت های بعد از ایمپلنت را مطالعه و انجام دهید.

منبع : زود جوش خوردن ایمپلنت

 

 

 

0

Login

Welcome to WriteUpCafe Community

Join our community to engage with fellow bloggers and increase the visibility of your blog.
Join WriteUpCafe