1. Biotech

همه ما اهمیت و فواید شیر را در رژیم غذایی خود می

Disclaimer: This is a user generated content submitted by a member of the WriteUpCafe Community. The views and writings here reflect that of the author and not of WriteUpCafe. If you have any complaints regarding this post kindly report it to us.

همه ما اهمیت و فواید شیر را در رژیم غذایی خود می دانیم و می دانیم کسانی که ایننوشیدنیمغذی را از لیست مواد غذایی خود حذف کرده اند با کمبود کلسیم مواجه خواهند شد. برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که شیر گرم بنوشند یا سرد؟ توجه داشته باشید که سرد یا گرم ارزش غذایی آنها را کاهش نمی دهد، اما سرد یا گرم می تواند اثرات متفاوتی بر روی افراد مختلف داشته باشد. در ادامه این راهنما، در مورد شیر گرم یا سرد بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

شیر گرم بهتر است یا شیر سرد؟

 

اگر این سوال را دارید شیر را گرم بنوشیمیا سرد؟ باید گفت سرد یا گرم بودن این غذا بستگی به نوع شیر مصرفی شما دارد. اگر از شیر کیلویی، فله یا محلی استفاده می کنید، قبل از مصرف باید آن را بجوشانید. در نتیجه شیر فله باید گرم استفاده شود، به طوری که هیچ گونه میکروبی در آن وجود نداشته باشد.

 

این در مورد شیر پاستوریزه صدق نمی کند. از آنجایی که شیر پاستوریزه قبل از رسیدن به دست مصرف کننده حرارت داده و استریل می شود، نیازی به جوشاندن مجدد قبل از مصرف ندارد. در واقع شیر پاستوریزهیک بار جوشانده شده است، بنابراین بهتر است سرد مصرف شود.

 

علاوه بر این، جوشاندن و حرارت دادن چندین بار شیر پاستوریزه ایده خوبی نیست زیرا مواد مغذی ارزشمند و مغذی خود را از دست می دهد. به خاطر داشته باشید که حرارت دادن چند بار شیر پاستوریزه، تمام ویتامین ها و مواد مغذی ضروری موجود در آن شیر را خنثی می کند و ارزش غذایی آن را کاهش می دهد.

 

شیر پاستوریزه ولرم بنوشید

 

از آنجایی که شیر پاستوریزه را نمی توان زیاد حرارت داد و از طرفی شیر گرم فواید زیادی دارد، توصیه می کنیم شیر پاستوریزه ولرم بنوشید. با حرارت دادن شیر نه تنها ویتامین ها و فواید اصلی شیر را از دست می دهید، بلکه فواید اصلی شیر بیش از گذشته در اختیار بدن شما قرار می گیرد.

 

اثرات مثبت شیر ​​ولرم بسیار بیشتر از نوشیدن شیر سرد است. در بخش زیر به اختصار به برخی از بهترین فواید شیر ولرم اشاره می کنیم:

 

سم زدایی بدن

شفافیت بیشتر پوست

تسکین گلو درد

خواب بهتر و درمان بی خوابی

حفظ حرارت بدن

استرس را کاهش دهید

فشار خون را کاهش می دهد

عملکرد بهتر عضلات

آنتی باکتریال بودن

پیشگیری از بیماری های دستگاه گوارش

درمان نفخ شکم

درمان اسهال

 

اگر فقط شیر ولرم دوست ندارید، می توانید از مخلوط شیر با عسل یا سایر طعم های طبیعی مانند دارچین که ارزش غذایی بالایی دارند استفاده کنید. با کمک این ترکیبات شیر ​​با طعم بهتری می نوشید.

 

برای آشنایی با نوشیدنی های بیشتر به مجله آشپزی ایرانی آشپزونمراجعه کنید!

 

آیا شیر گرم باعث اسهال می شود؟

 

علاوه بر این سوال که شیر را باید سرد یا گرم مصرف کرد، بسیاری از افراد به دنبال دانستن اثرات شیر ​​گرم هستند. به عنوان مثال، ممکن است برخی فکر کنند که شیر گرم باعث اسهال می شود، اما این اشتباه است.

 

متأسفانه برخی از افراد نمی توانند قند لاکتوز موجود در شیر را به راحتی هضم کنند. بعد از خوردن شیر گرم باعث اسهال می شود و همه مردم اینطور نیستند. این فقط برای برخی افراد کار می کند و ممکن است در برخی دیگر تأثیر معکوس داشته باشد.

 

به طور کلی شیر گرم در برخی افراد باعث یبوست می شود و برخی افراد نیز پس از نوشیدن شیر گرم دچار اسهال می شوند. اما همه این سوالات استثنا هستند و برای همه مصرف کنندگان شیر گرم صدق نمی کنند. تاثیر شیر گرم برای هر فرد به روش های مختلفی قابل مشاهده است.

 

در دوران بارداری شیر سرد بخوریمیا گرم؟

 

سوال دیگری که افراد پس از پاسخ به این سوال که شیر را گرم می نوشند یا سرد می پرسند نحوه مصرف شیر در دوران بارداری است. اگرچه شیر سرد دارای ویژگی های بسیاری است، اما با توجه به دلایل فوق به زنان باردار توصیه می شود که شیر گرم و ولرم بنوشند.

 

مصرف شیر در دوران بارداری می تواند به رشد بهتر و طولانی تر نوزاد شما کمک کند. به عبارت دیگر، مواد مغذی و ویتامین های موجود در شیر به رشد بهتر سلول های جنین کمک می کند. به این ترتیب زنان باردار با نوشیدن شیر گرم یا ولرم مقدار زیادی اسید فولیک جذب می کنند.

 

همچنین اگر در دوران بارداری از کم خونی رنج می برید، نوشیدن شیر گرم و ولرم می تواند این مشکل را حل کرده و از نقص، مشکلات یا بیماری های مادرزادی برای نوزادتان جلوگیری کند. نوشیدن شیر گرم در دوران بارداری نیز از سقط جنین جلوگیری می کند.

 

14 ویژگی شیر سرد

 

شیر سرد علاوه بر تمام خواص موجود شیر گرم یا ولرم، خواص بسیاری نیز دارد. در این بخش به 14 ویژگی اصلی اشاره می کنیم:

 

 • درمان زخم معده
 • کاهش تولید اسید معده
 • جذب اسیدهای اضافی بدن
 • انرژی بدن را برای انجام فعالیت های روزانه افزایش دهید
 • به حفظ وزن سالم کمک کنید
 • به حفظ سلامتی خود کمک کنید
 • افزایش متابولیسم در بدن
 • به کاهش وزن کمک می کند
 • افزایش متابولیسم در بدن
 • کالری بیشتری بسوزانید
 • ملایم روی پوست
 • چین و چروک های پوست را از بین ببرید
 • بازسازی پوست

 

 

Login

Welcome to WriteUpCafe Community

Join our community to engage with fellow bloggers and increase the visibility of your blog.
Join WriteUpCafe