1. Business

اینستاگرام چه کمکی به رشد کسب و کار ما میکند؟

Disclaimer: This is a user generated content submitted by a member of the WriteUpCafe Community. The views and writings here reflect that of the author and not of WriteUpCafe. If you have any complaints regarding this post kindly report it to us.

از ابتدای فعالیت، اینستاگرام نشان داده است که یک ابزار قدرتمند برای کسب و کارها محسوب می شود و می تواند سبب دیده شدن محصولات و خدمات گردد. اگر هنوز شما با وجود دارا بودن کسب و کاری جدی، از اینستاگرام استفاده نمی کنید، باید بگوییم ممکن است تجارت خود را با یک صدمه بزرگ مواجه سازید زیرا امروزه استفاده از اینستاگرام به یکی از اصول اساسی بازاریابی و توسعه کسب و کار بدل شده است. در ادامه شما را با ده دلیل بسیار مهم در خصوص اهمیت اینستاگرام آشنا می کنیم و می گوییم چگونه می توانید از اینستاگرام جهت توسعه کسب و کارتان استفاده نمایید.

۱- افراد بسیاری از اینستاگرام استفاده می کنند

با توجه به تعداد و گستره افرادی که در اینستاگرام حضور دارند، می توان گفت این رسانه اجتماعی در حال حاضر با بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر فعال، همراه است. از این تعداد، بیش از ۵۰۰ میلیون نفر هر روز از این پلتفرم استفاده می کنند که حدود ۲۴ میلیون کاربر ایرانی در اینستاگرام فعالیت دارند، یعنی تقریبا ۳۰٪ از جمعیت ایران. همچنین ۳۸ درصد از کاربران چندین بار اینستاگرم خود را در روز چک می کنند.

در این شرایط شما هیچ محدودیتی برای استفاده از اینستاگرام نخواهید داشت و می توانید با کمک آن موفقیت کسب و کارتان را تسریع ببخشید. در واقع شما به تعداد افراد حاضر در اینستاگرام می توانید جامعه مشتریان داشته باشید و مشتریان بالقوه را به مشتریان بالفعل تبدیل نمایید.

۲- می تواند هر اندازه که بخواهید کسب و کارتان را رشد دهد

باید بدانید کسب و کار در دنیای واقعی محدودیت هایی دارد. در واقع موقعیت جغرافیایی و محدودیت ارتباط با مشتریان، تعطیلی کسب و کار در شب ها و … می تواند سبب شود رشد کسب و کارتان در یک مقطع متوقف شود اما اینستاگرام برای شما شرایطی متفاوت ایجاد می کند.

در واقع شما می توانید محدودیت های یاد شده را با همراهی اینستاگرام پشت سر بگذارید به این نحو که هم در تمامی ساعات شبانه روز مشتریان را کنار خود داشته باشید و هم بدون توجه به موقعیت مکانی و جغرافیایی از سراسر دنیا افرادی را به سوی کسب و کارتان جلب نمایید. این امر اهمیت اینستاگرام بری کسب و کار شما را دو چندان می کند.

3- کسب و کار مستقیم در اینستاگرام

اینستاگرام در طول سال ها تکامل یافته است و در حال حاضر تاکید بیشتری بر ایجاد پول از طریق تبلیغ محصول دارد. آخرین برنامه پست ها shoppable نامیده می شود و اجازه می دهد تا کسب و کارها برای اضافه کردن برچسب ها به محصولات در عکس ها، خود را با لینک هایی که شامل توضیحات محصول، قیمت و توانایی “فروشگاه در حال حاضر”، که منجر به ایجاد یک فروشگاه آنلاین می شود، معرفی کنند.

با استفاده از این سرویس جدید، کسب و کار برای جذب فروش واقعی از سایت راحتتر انجام می شود و ۷۲ درصد از کاربران که به بخش خرید محصولات از طریق شبکه های اجتماعی دسترسی دارند، امکان خرید از شما را به دست می آورند.

۴- ارائه داستان از کسب و کار شما

اینستاگرام یک راه بسیار عالی برای نشان دادن شما به مشتریانتان است و می تواند داستان یک شرکت را به خوبی به نمایش در آورد. در واقع شما واقعا می توانید با پست ها و داستان های زنده ارتباط بسیار خوبی با کابرانتان برقرار سازید و آنها را از کم و کیف فعالیتتان آگاه سازید.

بهترین روش برای استفاده از داستان های زنده، نشان دادن پشت صحنه شرکت شما و افرادی است که در آنجا کار می کنند. نمونه هایی از مورد گفته شده، ویدیوهایی است که نشان می دهد محصولات چگونه ساخته شده اند، کارکنان چگونه با هم در تعامل هستند و جلسات و شرکت و… چگونه اداره می شود.

چرا اینستاگرام برای کسب و کار های کوچک عملکرد بالایی دارد؟

اینستاگرام یکی از جدید ترین شبکه های اجتماعی است که خود را از دیگر شبکه ها مجزا کرده است. اینستاگرام در حال حاضر بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال در هر ماه دارد و چهارمین اپ دانلود شده در ایلات متحده امریکا است.

اگر چه این آمار بسیار عالی و بزرگ به نظر می رسد اما به این جا ختم نمی شود. هر روز تعداد افراد بیشتری به این شبکه اجتماعی می پیوندند و این به معنای دسترسی به افراد بیشتر برای فروش محصولات و خدمات می باشد.

از طرفی اینستاگرام یک رسانه بصری است. یعنی عکس و فیلم ها بیش از هر چیز در آن نقش بازی می کنند. بصری بودن آن باعث جذب بیشتر مخاطب می شود. از طرفی معرفی محصولات با کمکم عکس و فیلم ها نیز به نظر جذاب تر و آسان می رسد.

هم چنین باید اعتراف کرد اینستاگرام هر روز در حال آپدیت کردن و پیشرفت دادن الگوریتم خود می باشد. الگوریتم های جدید اینستاگرام بسیار باهوش تر است و توانایی خوبی در پیشنهاد محتوای مشابه به کاربران خود دارد.

پس کافی ست به اینستاگرام نشان دهید که محتوای شما خوب و جذاب است. پس خودش به طور هوشمند، به کسانی که احتمال بالاتری دارد که از محتوای شبیه شما خوششان بیاید آن را نشان می دهد.

منبع : https://www.farsnews.ir/news/14000131000222/%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%AC-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85

No Comments
Comments to: اینستاگرام چه کمکی به رشد کسب و کار ما میکند؟

Trending Stories

Scope of Fashion Industry Fashion has consistently been recognised to push the limits. With new ideas and trends, fashion has a focus on the future. The fashion industry will see enormous innovation in the upcoming years as modern technology, and changing customer demands and trends will transform the industry. With such stimulation and competition, the […]

Log In

Or with username:

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Login