Disclaimer: This is a user generated content submitted by a member of the WriteUpCafe Community. The views and writings here reflect that of the author and not of WriteUpCafe. If you have any complaints regarding this post kindly report it to us.

Prostat için hangi bölüme gidilir?

Küçük bir kas bezi olan prostat, spermi taşıyan ve onları güvende tutan önemli bir sıvı üretir. Yaşam için hayati olmasa da, prostat üreme için çok önemlidir. Peki, prostat için hangi bölüme gidilir? Merak edilenleri haberimizde bulabilirsiniz…

Prostat Hastalıkları Tedavi Edilebilir mi? – https://bit.ly/3iBCxSN

Prostat ilacı damla https://bit.ly/32ByLmR

 

Akut prostatit

Akut bakteriyal prostatit tüm prostat glandının bilinen bir üropatojene bağlı olarak generalize akut enfeksiyonudur. Aynı bakteriler asemptomatik sistoüretritler ve sıklıkla bakteriyemi, hatta septisemide de bulunabilir. Eğer tedavi edilmezler ise hayatı tehdit eden bir septisemi ya da prostat absesinin gelişimine yol açabilir.

Kronik prostatit

Değişik kronik prostatit sendromlarının patogenezinde, prostat sekresyonunda (EPS), prostat masajı sonrası idrarında (Post-M veya VB3) ya da semende klinik olarak bakteri ve lökositozun gösterildiği enfeksiyon ve prostatik inflamasyon bulunabilmektedir. Ancak kronik prostatitlerde bakteriyal bir enfeksiyonun veya prostatik inflamasyonun varlığı gösterilmeyebilir de. Kronik prostatitin etyoloji ve patogenezinde değişik mekanizmalar sorumlu tutulmuştur.

 

 

Kronik Bakteriyel Prostatit

Bu tür prostatitler ise, tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonu sonucu oluşur. Bu idrar yolu enfeksiyonunun prostat bezlerine girmesinin bir sonucudur. Erkeklerde, semptomların oluşmasından önce yıllar boyu var olabilir. Semptomları ise, akut bakteriyel prostatiti ile aynıdır. İdrar ihtiyacının sık tekrarlanması, geceleri idrara çıkma isteği vb. Ancak bu tür prostatitlerde, semptomlar daha az şiddetlidir ya da şiddetin yoğunluğu kişiden kişiye ya da bölgeden bölgeye değişebilir. Bu durumun teşhisi genelde zordur. İdrarda bakteri bulmak, genelde zordur. 4 ile 12 hafta arasında yapılacak bir antibiyotik tedavisi ile acıların giderilmesi ve tedavi sağlanır. Bazen erkeklere, uzun süreli antibiyotik tedavisi verilebilir.

Bakteriyel Olmayan Kronik Prostit

Ya da bir diğer adıyla, kronik pelvik ağrı sendromu. Bu tür prostatitler, en yaygın prostatit problemidir. Meydana gelen prostatit rahatsızlıklarının % 90’ını bu durum oluşturur. Bu durumda, en az 3 ile 6 ay için, idrar ve genital bölgelerinde acı meydana gelir. Hastaların, idrarlarında bakteriye rastlanmaz. Ancak, diğer semptomlarla karşılaşırlar. Bu tür rahatsızlıklar interstisyel sistit, yani mesane kronik iltihabı ile karıştırılabilir.

 

 

Cinsel ilişki sırasında partnerime enfeksiyon bulaştırır mıyım?

Prostatitin kendisi cinsel ilişki nedeniyle oluşabilir ama bu yolla bulaşmaz fakat çoğunlukla ilişki sonrası eşte yanma ve idrar şikayetleri oluşabilir.

Prostatit kısırlığa yol açar mı?

Olabilir. Bu hastalık cinsel ilişki sırasında ejakulatın yeterli akımını engelleyebilir. Dolayısıyla fertiite oranını azaltabilir. Bazı çalışmalarda prostatitin sperm kalitesinde azalmaya neden olduğu gösterilmiştir.

 

prostata iyi gelen bitkiler nelerdir

 

Afrika eriği ağacı prostat tedavisi için önemli

Op. Dr. Miraç sözlerini şöyle sürdürdü: “Prostat büyümesi tedavisinde klinik etkisi gösterilmiş, bilimsel otoriteler tarafından kabul görmüş tedavi kılavuzlarında önerilmiş fitoterapötik ajanlar tedavi takvimine alınmalı. Afrika eriği ağacı bitkisi Pygeum, Sabal meyvesi olarak bilinen Saw Palmetto yağı ve kabak çekirdeği yağı gibi bitki ekstratlarının, hastaların idrar yapma zorluğunu gözle görülür bir şekilde azalttığını görüyoruz. Bitkilerle tedavi söz konusu olduğunda birçok yanlış anlaşılma ortaya çıkıyor. Bu bitkiler aktardan alınıp kullanılmamalı. Bu bitkiler doğru çevre koşullarında yetişmiş, doğru teknoloji kullanılarak, doğru şekilde standardize edilmiş ve biyoyararlanımları artırılmış takviye ürün kullanılmalı. Ben bir doktor olarak tedavilerimin ilk basamağına fitoterapötik ürünleri koydum. Çünkü Avrupa Üroloji Birliği de fitoterapötik ürünlerle tedavi yöntemlerini ilk basamak olarak kabul etti. Bu fitoterapötik ajanlar en masum kabul edebileceğimiz, en az yan etkili ajanlardır. Medikal, kimyasal ürünlerin mutlaka yan etkisi olacaktır.”

 

 

Prostat Kanseri Nedir?

Prostat; penis, prostat ve testisi içeren erkek üreme sisteminin bir parçasıdır. Prostat, mesanenin hemen alt kısmında, rektumun (kalın bağırsağın mesaneye bağlandığı son kısım) önünde yer alır. Boyutu hemen hemen bir ceviz kadardır ve üretrayı (idrarı mesaneden boşaltan tüp) çevreler. Spermin bir parçasını oluşturan seminal sıvının üretilmesini sağlar. Bir erkek yaşlandıkça prostat boyut olarak büyüme eğilimi içine girer. Bu durum da üretranın daralarak idrar akışının azalmasına neden olur. Halk arasında bu durum zaman zaman prostat kanseri ile karıştırılır. Ancak buna iyi huylu prostat hiperplazisi denir ve prostat kanseri ile aynı şey değildir. Prostatta meydana gelen kontrolsüz hücre çoğalmaları, prostat kanserinin oluşmasına neden olur. Bu kanser genellikle yavaş büyüme eğilimindedir ve başlangıçta yalnızca ciddi zarar veremeyeceği prostat beziyle sınırlı kalır. Bu tür yavaş ilerleyen kanserler bazı durumlarda tedavi gerektirmezken, daha agresif ve hızlı ilerleyen, tedavisinin çabuk yapılması gereken prostat kanserleri de vardır. Kanser, erken teşhis edilmiş ve henüz prostat beziyle sınırlıysa tedavisi büyük oranda başarılı olur. Ancak erken teşhis edilmeyen durumlarda risk diğer kanser türlerine göre daha yüksek olabilir. Çünkü prostat kanseri, diğer kanser türlerine göre vücutta bulunan diğer organlara daha hızlı yayılır. Bu nedenle kanserin ilerlemesi takip edilerek tedavisinin uygun şekilde yapılması gerekir.

 

No Comments
Comments to: Prostat ilacı damla

Trending Stories

Scope of Fashion Industry Fashion has consistently been recognised to push the limits. With new ideas and trends, fashion has a focus on the future. The fashion industry will see enormous innovation in the upcoming years as modern technology, and changing customer demands and trends will transform the industry. With such stimulation and competition, the […]
close

Log In

Or with username:

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Login