Disclaimer: This is a user generated content submitted by a member of the WriteUpCafe Community. The views and writings here reflect that of the author and not of WriteUpCafe. If you have any complaints regarding this post kindly report it to us.

Rok do roku na ekrany trafia wiele ekranizacji książek. Niektóre są bardziej, niektóre mniej udane, ale wybór jest niezmiennie duży. Na jakie ekranizacje książek 2022 roku warto czekać? Czytaj dalej!

Ekranizacje książek 2022

Ten rok zapowiada się bardzo ciekawie nie tylko pod względem premier literackich, ale także filmowych i serialowych. Jakie ekranizacje książek 2022 budzą największe zainteresowanie?

Jeśli chodzi o adaptacje filmowe, bardzo obiecująco wyglądają następujące pozycje:

  • „Zaułek koszmarów” – przeniesiona na ekran powieść noir Williama Lindsay Greshama w reżyserii Giellermo del Toro;
  • „Śmierć na Nilu” – ekranizacja kultowej powieści Agathy Cristie;
  • „Inni ludzie” – adaptacja powieści Doroty Masłowskiej o tym samym tytule.

Nie brakuje też serialowych nowości. Miłośnicy książek i seriali powinni zapisać, że w 2022 roku na nich czekają między innymi:

  • „Wywiad z wampirem”, który jest jednym z najbardziej popularnych wampirycznych tytułów i został zekranizowany już w 1994 roku, ujrzy świat również w postaci serialu;
  • „Sandman” – adaptacja kultowej serii komiksów Neila Gaimana;
  • „Wiedźmin: Rodowód krwi” – nowy serial Netflixa związany z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego;
  • „Ród Smoka” – produkcja rozgrywająca się w uniwersum „Pieśni Lodu i Ognia”, ale na 200 lat przed wydarzeniami z „Gry o tron”;
  • „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” – serial Amazona, który będzie opowiadał historię powstania pierścieni.

Podsumowanie

Podsumowując, wśród natłoku filmowych i serialowych premier można znaleźć sporo tytułów, które są niczym innym jak ekranizacjami popularnych powieści, serii książek czy komiksów. Jeśli starasz się trzymać dywizy „przeczytaj, zanim obejrzysz”, musisz sporządzić listę premier i sięgnąć po literacki pierwowzór każdej z nich, zanim ujrzy świat!

Login

Welcome to WriteUpCafe Community

Join our community to engage with fellow bloggers and increase the visibility of your blog.
Join WriteUpCafe