Disclaimer: This is a user generated content submitted by a member of the WriteUpCafe Community. The views and writings here reflect that of the author and not of WriteUpCafe. If you have any complaints regarding this post kindly report it to us.

Güneş kremi kullanımı günümüzde oldukça önemli. Günlük bakım rutinlerinin olmazsa olmazı güneş kremi ne işe yarar diye baktığımızda çok sayıda cevap bizleri karşılamaktadır. Kendisi küçük işlevi büyük olan bu üründen yaz kış verim almak mümkündür. İşte güneş kreminin inanılmaz 8 faydası:

1.    Zararlı Güneş Işınlarından Korur(UV-A,UV-B)

Güneş özellikle yaz aylarında daha etkili bir şekilde kendini gösterir. Öğle saatlerinde dik açıyla cilde temas eden UV-A ve UV-B ışınları zararlı etkilere sahip olduğundan kalıcı izlere yol açmaktadır. Güneş kremi kullanıldığında ise bir bariyer gibi cildi kaplayarak oluşabilecek tüm sorunların önüne geçer.

2.    Güneş Yanıklarını Önler

Güneş kreminin faydaları arasında en bilinen özelliği yanık oluşumunu engellemesidir. Öyle ki heyecanla beklenen yaz tatilinin yanıklar sebebiyle sekteye uğraması ne yazık ki sıkça yaşanan durumlardandır. Sıcak havaya maruz kalmadan önce vücudun tüm açık yerlerine güneş kremi sürmek yanık oluşumunu engeller ve geriye tatilin tadını doyasıya çıkarmak kalır. Bebak shop aracılığıyla alım yapabilirsiniz.

3.    Cilt Kanseri Olma Riskini Azaltır

Cilt Kanseri olma ihtimaline karşı tetikte olan bu işlevsel ürün, güneş kremi ne işe yarar sorusuna verilen en önemli cevaplardan birisidir. Dünyaya gelen zararlı ışınlar cilt üzerinden deri altına inerek cildin DNA yapısında bozulmalara yol açmaktadır. Son derece tehlikeli olan bu duruma UV-B ışınlarının neden olduğu biliniyor. Güneş kremi burada da büyük bir görev üstlenerek kanser olma riskine karşı kişiyi korumaktadır.

https://bebakshop.com/collections/cilt-nemlendiriciler

Login

Welcome to WriteUpCafe Community

Join our community to engage with fellow bloggers and increase the visibility of your blog.
Join WriteUpCafe